Amazon Türkiye, Turkcell ile anlaşabilir!

Amazon Türkiye, Turkcell ile anlaşabilir!
by

Türkiye pazarına girmeye hazırlanan alışveriş devi Amazon’un, Turkcell ile anlaşacağı söyleniyor.

Teknoloji dünyasında son dönemin en büyük tartışma konularından biri yapay zeka. Kimileri yapay zekanın insanlık için hayati bir risk, kimileri ise büyük fırsat olduğunu savunuyor. Türkiye’nin ilk yapay zeka uygulamasını geliştiren Etiya’nın CEO’su Aslan Doğan ile yakın geleceğimizi şekillendirecek yapay zekanın neleri değiştirmeye aday olduğunu masaya yatırdık.

Amerika menşeli global alışveriş devi Amazon, önümüzdeki Mart ayı sonunda Türkiye pazarına giriş yapmak için hazırlıklarına son gaz devam ediyor. Teslimatlar için kendi kargo şirketini kuran Amazon’un, şimdi de Turkcell ile anlaşma masasına oturduğu söyleniyor.

Türkiye Gazetesi’den Ömer Temür’ün haberine göre; Amazon yetkilileri Turkcell ile MWC 18 etkinliğinde bir araya geldi. Amazon, Turkcell’den; Turkcell mağazalarında satılan telefonlarda ve dijital platformlarında Amazon’un uygulamasının müşteriye hazır biçimde ulaştırılmasını istiyor.

Turkcell’in Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan; Amazon’un Türkiye planlarını şöyle anlattı: “Biliyorsunuz ki Amazon dünyanın en büyük markası. Türkiye’de çok stratejik yatırıma hazırlanıyor. Bu yatırım sadece Türkiye için değil markanın Türkiye üzerinden Orta Doğu ülkelerine açılmasının da çok önemli bir parçası. Amazon Turkcell’in Türkiye’deki müşteri ağından faydalanmak istiyor. Dijital servislerimizi kendi ürünleriyle entegre ederek daha fazla müşteriye çok kısa bir zamanda ulaşmak hedefindeler. Amazon, satışını yaptığımız telefonlarda ve dijital platformlarımızda Amazon’un uygulamasının müşteriye hazır biçimde ulaştırılmasını istiyor.

M. Erkan sözlerine; “Amazon’un bizimle iş birliği yapacak olması hem bizi hem de onları daha iyi noktaya taşıyacak. Biz onlara Türkiye’nin hem ekonomik hem de demografik dinamiklerinin çok farklı olduğunu ve planlanan stratejiyi Türkiye’ye göre yeninden gözden geçirmeleri tavsiyesinde bulunduk. Bizim anlaşma kapsamında Amazon’dan beklentimiz net. Nasıl onlar bizim dağıttığımız telefonlara girmek istiyorsa biz de Amazon’da satılan her telefonun yanına Turkcell’in paketlerinin çeşitli kampanyalarla verilmesini istiyoruz. Bu konuda onların tavrı çok olumlu oldu. Ayrıca Amazon’un verilerini Gebze’deki data center’da saklayabiliriz. Çok hızlı ilerliyoruz. Türkiye e-ticaret pazarında çabucak önemli bir noktaya geleceklerine kesin gözüyle bakıyorum.” şeklinde devam etti.

https://www.teknolojioku.com/internet/amazon-turkiye-turkcell-ile-anlasabilir-5a97b46176381c7a8d778bf7


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir